úvod rozpis soutěže týmy hráči pravidla kontakt vybrat sezónu:  
Amatérský hokej, ZS Nový Jičín
sezóna 2018 / 2019

Herní systém LAH

21.11.2010 - Kubičík Zbyněk

Blížící se konec základní části vyvolává otázky o pokračování soutěže LAH (Liga amatérského hokeje). Každý hráč se nezúčastnil schůzky před soutěží, tak si uděláme malou rekapitulaci. Soutěž obsahuje 3 části: základní, nadstavbovou a vyřazovací. Základní část má naplánovaný konec na závěr kalendářního roku 2010, nadstavbová se uskuteční v lednu a ...
Blížící se konec základní části vyvolává otázky o pokračování soutěže LAH (Liga amatérského hokeje). Každý hráč se nezúčastnil schůzky před soutěží, tak si uděláme malou rekapitulaci. Soutěž obsahuje 3 části: základní, nadstavbovou a vyřazovací. Základní část má naplánovaný konec na závěr kalendářního roku 2010, nadstavbová se uskuteční v lednu a únoru 2011 a vyřazovací část je plánována od posledního únorového týdne.

Základní část obsahuje 15 hracích kol, ve kterých se utkají týmy systémem každý s každým. Utkání se hrají již tradičním tříbodovým systémem. Po odehrání 15. kola přechází do nadstavbové části. Body získané po základní části se přenášejí v plné výši do nadstavbové části. Při rovnosti bodů rozhoduje vzájemné utkání.

Nadstavbová část rozděluje 16 týmů na dvě poloviny, lepší(skupina A, 1. - 8. místo po základní části) a horší(skupina B, 9. - 16. místo po základní části) osmičku. V každé osmičce bude odehráno 7 hracích systémem každý s každým. Do vyřazovací části play - off postupují ze skupiny A nejlepší 4 týmy, týmy na 5. - 8. místě skupiny A budou o postup do play - off usilovat v předkole play - off proti nejlepším čtyřem týmum ze skupiny B. Při rovnosti bodů v nadstavbové části rozhoduje bilance ze vzájemných utkání, v případě vyrovnané bilance, rozdíl ve skóre, případně vyšší počet vstřelených branek.

Vyřazovací část se bude skládat z předkola play - off a play - off.

Předkolo play - off bude hráno na jedno vítězné utkání.

nasazení pro předkolo play - off:
5A - 4B
6A - 3B
7A - 2B
8A - 1B

Play - off se účastní nejlepší 4 týmy skupiny A a vítězové předkola play - off. O nasazení rozhoduje umístění po nadstavbové části, kdy pořadí ve skupině B odpovídá umístění 9 - 12. Utkání play - off (čtvrtfinále, semifinále, finále) budou hrány na dvě vítězné utkání.
vytvořeno ZK